Diş Beyazlatma Fiyatları 2023

Diş Beyazlatma Fiyatları 2023

Diş beyazlatma işlemi, kişinin diş yapısında dış etkenlerle meydana gelmiş renk değişimleri ve yapısal bozulmaları tedavi etmek ve görüntüsünü normal estetik haline dönüştürmek için uygulanan diş tedavi yöntemlerinden birisidir.

Diş beyazlatma fiyatları, işlemin uygulanacağı klinik ve beyazlatma işleminin türüne göre farklılık gösteren bir konudur. Her tedavi yönteminde olduğu gibi diş beyazlatma tedavisinin uygulanmasında da maliyeti etkileyen birçok etken bulunmaktadır.

Tedavinin uygulandığı klinik, diş beyazlatma işleminin yöntemi ve tedaviyi yapacak doktorun deneyim düzeyi bu konuda etkili olan konulardan birkaçıdır.

Diş beyazlatma tedavisi, günümüzde diş sağlığını ve rengini olumsuz etkileyen etkenlerin oluşturduğu tahribatı tedavi etmek ve dişleri eski görünümüne kavuşturmak için uygulanan, modern tıp teknolojilerinin gelişmesiyle diş sağlığı sektörünün bireylere sunduğu etkili bir tedavi yöntemidir.

Diş sağlığını olumsuz etkileyerek diş renginde olumsuz değişiklikler meydana getiren ve diş yüzeyinde lekelenme yaratan en yaygın etkenlerden biri sigara kullanımıdır.

Bunun dışında dişlere düzenli bakım uygulanmaması ve temel diş bakım faaliyetlerinin aksaması da zamanla bu soruna neden olabilmektedir. Sağlık açısından kişinin ruh halini olumsuz etkileyen bir konu olduğu gibi kişinin özgüvenini ve sosyal hayatını da etkileyen bir durumdur. Diş beyazlatma işlemi öncesi uzman bir doktor tarafından dişlerin detaylı bir muayenesi yapılması oldukça önemlidir.

Yapılan bu kontrol sonrası kişinin dişlerinin diş beyazlatma işlemine uygun bir diş yapısına sahip olduğu belirlendikten sonra diş beyazlatma işleminin yapılmasına karar verilecektir. Bu tedavinin uygulanmasından önce çeşitli yöntemlerle diş eti ve diş yüzeyi plak, tartar gibi diş sağlığını olumsuz etkileyen zararlı etkenlerden arındırılmalıdır. Bu aşamanın detaylı bir şekilde uygulanması yapılacak diş beyazlatma tedavisinden başarılı sonuçlar alınmasını sağlayacaktır.

Diş beyazlatma işleminde diş yapısına belirli müdahaleler yapılacağı için özellikle hassasiyet gibi sorunlar da mevcut ise bu sorunların çözümünün de diş beyazlatma tedavisi öncesi çözülmesi gerekmektedir.

Diş Beyazlatma Fiyatlarını Belirleyen Faktörler

Diş beyazlatma fiyatları konusunda araştırma yapılırken dikkat edilmesi gereken konular diş beyazlatma fiyatlarını etkileyen faktörler olacaktır.

Diş beyazlatma işlemi iki farklı tipte uygulanır ve bu iki farklı yöntemin kendi içerisinde çeşitli faktörlerle ayrımları mevcuttur. Yöntemler arasında süreçlerin uzunluk farkı ve kullanılan araçların maliyetlerinin farklı olması fiyat değişikliklerini de beraberinde getirmektedir.

Dişlerin estetik görünüşünü ve yapısal durumlarını etkileyen hassas operasyonlarda işlemi gerçekleştiren doktorun da tecrübesi oldukça önemlidir.

Diş beyazlatma işleminin kalitesini direkt olarak etkileyen bir konu olmakla birlikte diş beyazlatma fiyatları konusunu etkileyen önemli faktörlerden de biridir.

Diş beyazlatma işleminde, dişte oluşan renk değişiminin düzeyi ve oluşan lekelerin derecesi de yapılan işlemin sürecini etkilemektedir. Bu noktada diş beyazlatmasının derecesi diş beyazlatma maliyetini etkiliyor olacaktır.

Sürecin sağlıklı ilerleyebilmesi ve uzun vadede sorun yaşanmayacak şekilde bir diş beyazlatma tedavisi yapılabilmesi için kullanılan malzemeler uzmanlıkla seçilmeli ve kurulan tedavi planına göre uygulanmalıdır.

Bazı durumlarda tedavinin seyrine ve aşamalarına bağlı olarak diş beyazlatma işleminin tekrar edilmesi gerekebilir. Bu durumda diş beyazlatma işleminin fiyatını belirleyebilecek bir durumdur.

Diş beyazlatma işlemi ev tipi ve ofis tipi olarak iki farklı şekilde uygulanabilmektedir. Bu iki tip diş beyazlatma yöntemi arasında fiyat farklılıkları mevcuttur.

Diş Beyazlatma Yöntemleri

Diş beyazlatma işlemi genellikle yoğun çay, kahve ve sigara gibi dişlerin rengini ve doğal yapısını olumsuz etkileyen etkenlerin yarattığı diş tahribatını eski haline döndürmek için uygulanan yaygın bir diş tedavi yöntemidir.

Bu renk değişiminden ve dişlerde oluşan olumsuz etkilerden korunmak isteyen bireyler uzman doktor veya kliniklere başvurarak diş beyazlatma işleminin uygulanmasını talep edebilirler.

Zaman zaman diş beyazlatma işlemi ile ilgili araştırma yapan kişiler bu işlemlerin klinik ve doktor gözetimi dışında kendi imkanlarıyla uygulayabileceği yollar aramaktadır.

Bu şekilde bir tedavi yöntemi geliştirmek oldukça zararlı sonuçlar doğurabileceği gibi dişlerde ve diş yapısında kalıcı hasarlara da neden olabilir.

İzmir diş beyazlatma tedavisine ihtiyaç duyan hastaların mutlaka bu alanda uzman bir kliniğe başvurması gerekmektedir.

Günümüzde çeşitli alanlarda diş beyazlatma konusunda etkili olduğu söylenen diş beyazlatma jeli, diş beyazlatma makinası gibi ürünler bulunmaktadır. Bu ürünler ancak uzman doktorlar tarafından önerildiği takdirde kullanımı uygun ürünlerdir.

Diş yapısı gibi hassas vücut bölgelerinde yanlış uygulanan işlemler kalıcı hasarlar bırakabilir. Bunun yanında diş beyazlatma işleminden sonra da diş sağlığına dikkat etmeyerek çay, kahve ve sigara kullanımını arttırmak diş beyazlatma işleminin ömrünü de kısaltacaktır.

Diş beyazlatma işlemi her diş yapısına uygun olmayabilir. Bu işlemde lazer kullanılarak dişler ile diş eti arasındaki bağlantı gevşetilerek dişlerin diş etine zarar vermesi engellenir. Sürecin devamında uygulanan maddeler ile dişe kalıcı bir beyazlık verilmesi amaçlanmaktadır.

Ev tipi diş beyazlatma işleminde laboratuvar ortamında hazırlanan protezler kullanılırken ofis tipi diş beyazlatma işleminde lazer yöntemi kullanılarak dişlere işlem uygulanmaktadır. Her iki durumda da dişlerin uzun süreli beyazlığı için çalışılır.

Diş Beyazlatma Ücreti Kredi Kartı İle Ödenebilir mi?

Diş beyazlatma işlemi için ödeme sırasında kredi kartı seçeneğinin olup olmaması konusunda kesin bir cevap vermek pek de mümkün olmayacaktır. Kredi kartı ile ödeme seçeneği, günümüzde hemen her işletmede, hemen her kurumda geçerli olan ve nispeten uzun süredir de geçerliliğini koruyan bir ödeme şeklidir.

Dijital dünyaya hızla adapte olan dünyada kredi kartı ile ödeme seçeneği çok yaygın olduğu gibi gün geçtikçe de daha sık kullanılır hale gelmiştir. Bu nedenle, her hastane, her hekim ya da her klinik için geçerli olmamak ile birlikte bu hastane, hekim ve kliniklerin önemli bir çoğunluğunun kredi kartı ile ödemeyi kabul ettikleri söylenebilir. Bu durum hastaneden hastaneye, klinikten kliniğe ya da hekimden hekime değişim gösterebilir.

Özel Hastanelerde Diş Beyazlatmayı Sigorta Karşılıyor Mu?

İzmir diş beyazlatma işlemini sigortanın karşılayıp karşılamayacağı bir takım değişken faktörlere göre değişim gösterebilir. Bu nedenle bu konuda kesin bir hüküm ile konuşmak doğru olmaz. Hastanın gördüğü diş beyazlatma işlemini, hastanın dahil olduğu sigorta kurumunun karşılaması için bu işlemin hastanın sahip olduğu sigortanın ödeme kapsamında olması gerekir. Bu da hastanın sigorta anlaşmasına göre bir hayli değişim gösterebilen bir durumdur.

Sigorta kapsamı dahilinde diş beyazlatma işlemini yaptırabilen hastalar ücretlerini sigorta firmalarına ödetebilirler. Bunu öğrenmek için sigorta kurumları ile iletişime geçip ilgili soruları sorabilirler. Buna ek olarak bir yandan da, sigorta hastanın diş beyazlatma karşılıyor bile olsa işlemin yapılacak olduğu hastane, klinik ya da diş hekiminin bu sigorta kurumu ile anlaşmalı çalışabiliyor olması gerekir. Aksi takdirde sigorta kurumu ücreti ödeyemeyecek ve hastanın tüm ücreti kendi cebinden karşılaması gerekecektir.

Özel Hastanelerde Diş Beyazlatma Ne Kadar?

Özel hastanelerde diş beyazlatma fiyatları hakkında kesin bir ifade ile konuşmak doğru olmayacaktır. Bu detayları kişiden kişiye değişim gösterebilir. Bu da fiyatı üzerinde bir hayli etkili olabilir. Buna karşın uygulayacak olan hastane, klinik ya da diş hekimi, yani işlemi gerçekleştirecek olan kişi ya da kurum da bu fiyat üzerinde oldukça belirleyici bir etkiye sahip olabilir.

Diş Beyazlatma Devlet Hastanesinde Yapılır Mı?

İzmir diş beyazlatma işlemi genelde devlet hastanelerinde uygulanamayan bir işlemdir. Bu işlemi yaptıranlar genelde özel hastaneleri ya da özel klinikleri tercih ederler. Ancak buna karşın özellikle son yıllarda diş beyazlatma işlemini bazı devlet hastaneleri de uygulamaya başlamıştır. Bunların sayıları oldukça az olsa da önümüzdeki yıllarda artmaları beklenmektedir.

Fakat günümüz itibari ile bu işlemi yapan devlet hastanesi sayısı neredeyse yok denilebilecek kadar azdır. Bu nedenle diş beyazlatma işlemi yaptırmak isteyen hastalara genelde özel bir kliniğe ya da bir özel hastaneye gitmeleri, işlemlerini buralarda yaptırmaları tavsiye edilir.