Diş Törpüleme Fiyatları 2024

Dis Torpuleme

Diş törpüleme fiyatları, yapılacak işlemin büyüklüğüne göre değişebilir. Diş törpüleme ücretlerindeki değişkenlik, dişte gerçekleşecek işlemlerin farklı olmasından kaynaklanır. Bu bakımdan diş törpü fiyat bilgisine ulaşmak için hekiminizle görüşmenizde fayda vardır.

Diş törpüleme ağız içerisinde belli nedenlerden dolayı meydana gelmiş olan diş çaprazlığının, birbirini sıkıştırarak hastayı hem psikolojik yönden hem de ağız sağlığı yönünden rahatsız eden diş problemlerinin giderilmesi amacıyla kişiye özel uygulanan bir tedavi yöntemidir.

Ebat olarak birbiriyle uyum içerisinde olmayan dişler, ağızda bulunan çene kemiğini sıkıştırarak rahatsızlık oluşturan ya da dişin sivri uçlarının ağız içerisinde kesiklere yol açtığı durumlarda yapılan diş törpüleme yöntemi sayesinde hasta daha sağlıklı bir ağız yapısına sahip olmaktadır.

İzmir diş törpüleme işlemi genel olarak iki ayrı sebepten dolayı uygulanmaktadır. Bunlardan ilki yer açmaktır. Ağız ve diş yapısı bütün kişilerde birbirinden farklıdır ve pek çok durumda dişlerde bulunan yamukluk ve çaprazlığın giderilmesi için küçük bir boşluğa ihtiyaç duyulabilmektedir.

Dişlerin arasında boşluk oluşturmak için uygulanabilecek en basit yöntemler diş çekme işlemi ve diş törpületme uygulamasıdır.

Eğer diş çekimine işlemi gerekecek kadar ciddi bir problem ortada yoksa ya da diş boşluğu kadar geniş bir alana ihtiyaç yoksa, bu sorunlar için en temel çözüm diş törpületme uygulamasıdır. Bir diğer sebep ise kişinin estetik kaygılarıdır.

Birbirinden ayrı, yamuk veya orantısız dişler kişiyi yemek yeme bakımından her ne kadar etkilemese de psikolojik anlamda büyük ölçüde etkilemektedir. Kişi dış görünüşünde rahatsız olduğu problemlerden dolayı insanlarla iletişim kurmak konusunda sıkıntılar yaşayabilmektedir.

Diş törpüleme işlemi, kişinin sosyal hayatında bulunan olumsuzlukları tersine çevirmektedir. Kişinin özgüven problemlerine kadar pek çok yönden etkileyen dişlerdeki görüntü problemlerinin çözüme ulaşması için sık uygulanan yöntemdir.

Bu yöntem sayesinde kişi daha düzgün, daha orantılı ve estetik bir gülüşe sahip olmaktadır. Bu da insanlar ile arasında daha sağlıklı ilişkiler kurmasına ve kendisine güvenmesini sağlamaktadır.

Diş törpüleme işlemini yaptırmak için mutlaka uzman bir diş hekimine gitmeniz gerekmektedir. Gelişigüzel yapılan diş törpüleme işlemleri mevcut olan sorunlardan daha fazla sorun da ortaya çıkarabilmektedir. Hatta dişlerde kalıcı hasarlara da yol açabilmektedir.

Törpüleme işlemine başlamadan ağız içi ve dişlerin muayeneden geçmesi gereklidir. Çünkü diş ya da diş etlerinde herhangi bir sorunun olup olmadığını diş hekiminin bilmesi önemlidir. Diğer aşamada ise ağız filmi çekilmesi gerekmektedir.

Diş köklerinin detaylı bir şekilde incelenmesi bu şekilde sağlanır ve mevcut olan diş çürüklerinin tespit edilebilmektedir. Daha sonrasında hastanın bu süreci rahat geçirmesi için işlem yapılacak bölge uyuşturulur ve törpüleme işlemine başlanılır.

Her hastada dişlerdeki biçimlendirme aynı oranda törpülemeyi meydana getirmemektedir. Bazı hastalarda minimum oranda yapılan törpülemeyle istenen görünüm elde edilebilmektedir.

Lakin bazı hastalarda daha yoğun bir şekilde bu işlemin yapılmasına ihtiyaç duyulabilmedir. Hastanın istediği estetik görünümün elde edilmesi ya da ortada olan sorunun düzeltilmesi için gerekli oranda törpüleme yapılmaktadır.

İzmir diş törpüleme işlemi için net bir fiyat bulunmamaktadır. Değişen fiyatlar söz konusu olabilir. Bunun nedeni ise işlem esnasında yapılacak olan törpüleme işlem oranının birbirinden farklı olmasıdır.

Bunun haricinde kişinin ağızında bulunan kaç adet dişe ne oranda törpülemenin yapılacağı, törpüleme işlemi öncesinde ya da sonrasında ek başka bir işleme ihtiyaç olup olmadığı bunların haricinde diş hekiminin deneyimi de bu işlemin fiyatlarını etkilemektedir.

Kişinin dişlerinde fazla oranda pürüz olması ya da tırtıklı bir yapıya sahip olması da bu işlemin fiyatını etkilemektedir. Özellikle tırtıklı diş yapısına sahip olan kişilere daha yoğun bir şekilde törpüleme yapılması gerekmektedir. Bu durumlarda da fiyatlar pek çok farklı etkenlere bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir.

Diş Törpüleme Ameliyat Ücreti Kredi Kartı İle Ödenebilir mi?

İzmir diş törpüleme ameliyat işlemi için belirlenmiş olan ücretlerin kredi kartı ile ödenip ödenemeyeceği duruma göre değişim gösterebilir. Bu işlemler diş hekimlerinin uyguladığı işlemlerdir ve bu alanda her diş hekimi, her hastane ya da her klinik için genel bir şekilde konuşmak pek de doğru olmayacaktır.

Genelde işlemin kredi kartı ile ödenip ödenemeyeceği işlemi uygulayan hastane, hekim ya da klinik ile ilgili bir durumdur. Ancak günümüzde neredeyse hemen her kurum ve işletme ödeme seçeneği olarak kredi kartını da alıcılarına sunmaktadır.

Üstelik bu hiç yeni bir uygulama da değildir. Kredi kartı ile ödeme seçeneği hem ülkemizde hem tüm dünyada uzun süredir kullanılan ve gün geçtikçe daha fazla tercih edilen bir ödeme seçeneği olarak bilinir. Dolayısıyla, her hastane, her klinik ya da her doktor için geçerli olmamak ile birlikte, bu alanda hizmet veren hastane, klinik ve hekimlerin önemli bir çoğunluğunun ödeme seçenekleri arasında kredi kartını da hastalara sundukları söylenebilir.

Özel Hastanelerde Diş Törpüleme Sigorta Karşılıyor Mu?

diş tedavisini sgk ya da özel sigorta kapsar mı

İzmir diş törpüleme işlemi için sigortanın bu işlemin ücretlerini ödeyip ödemeyeceği konusunda kesin bir hüküm ile konuşmak pek de doğru olmayacaktır. Bu durum, hastadan hastaya, hastaneden hastaneye değişim gösterebilen bir durumdur. Bir hastanın sahip olduğunu sigortanın diş törpüleme işleminin ücretlerini ödeyebilmesi için hastanın sigorta modelinin buna uygun olması gerekir.

Eğer uygunluk sağlanır ise sigorta bu masrafları karşılayacaktır. Ancak bu noktada hastanenin ya da kliniğin de, yani işlemi yapacak olan ilgilinin de bu sigorta ile anlaşmalı olması gerekir.

Eğer sigorta hastane ya da klinik ile anlaşmalı değil ise hasta işlem ücretlerini tamamen kendisi ödeyecektir. Buna karşın eğer hastane, hastanın sigortası ile anlaşmalı bir kurum ise ve hastanın sigorta modeli bu işlemin masraflarını karşılıyor ise hastanın işlem ücretleri sigorta kurumu tarafından ödenecektir.

Özel Hastanelerde Diş Törpüleme Ne Kadar?

Özel hastanelerde ya da özel kliniklerde diş törpüleme ameliyat ücretleri hakkında kesin bir rakamdan bahsetmek pek de mümkün olmayacaktır. Bu işlemler, yani diş törpüleme işlemleri kişiye özel uygulanan spesifik işlemlerdir.

İzmir diş törpüleme fiyatları işlemin detaylarına ve hastanın sağlık durumuna göre değişim gösterebilir. Buna karşın diş törpüleme ameliyat ücretlerinin belirlenmesinde hastanenin kendisi, ya da işlemi gerçekleştiren hekim, yani bu işlemi uygulayan ilgili kişi ya da kurum da çok etkili olacaktır.

Diş Törpüleme Devlet Hastanesinde Yapılır Mı?

İzmir diş törpüleme ameliyatlarının devlet hastanelerinde yapılıp yapılmadığı ile ilgili kesin bir ifade kullanmak doğru olmayacaktır. Bu ameliyat günümüzde bazı devlet hastanelerinde uygulanabilirken bazılarında ise uygulanamamaktadır. Buna karşın diş törpüleme ameliyatlarını devlet hastanelerinin büyük bir çoğunluğunun yapmadığı söylenebilir.