Emax Kaplama Fiyatları 2024

Emax Kaplama

Emax kaplama işlemi dişlerde bulunan kötü görüntüleri kapatmak için uygulanan bir diş kaplama yöntemidir. Emax kaplama işlemi kişiden kişiye bağlı olarak değişkenlik göstermektedir dolayısıyla emax kaplama fiyatları da farklı seviyelerde yer alır.

Emax kaplama işlemi zamanla sararmış olan ve çeşitli diş travmaları neticesinde oluşan diş kusurlarını kapatmak için en sık başvurulan kaplama çeşitleri arasında öncelikli olarak yer almaktadır.

Emax kaplama tedavi yönteminde dişlerde bulunan problemlerin durumuna bağlı olarak kaplama çeşidi belirlenmektedir.

İzmir Emax diş kaplama işlemi aynı zamanda gülüş tasarımı estetiğinin bir parçası olmaktadır. Bu işlemdeki asıl öncelik diş yapısını, dişlerin rengini, dış görünüşünü en doğal yöntemler kullanılarak güzelleşmesine yardımcı olmaktır.

Emax diş kaplama ön kısımda bulunan kesici dişlerin yüzeyindeki istenilmeyen görüntülerden kurtulmak için yapılan bir uygulamadır ve yapılışı bakımından pek çok neden vardır. Bu nedenlerden ilki sararan dişlerdir.

Saydam bir yapıda olan ve kırılma, bükülmelere karşı son derece dayanıklı olan bu kaplama yöntemi dişlerin uzun süre beyaz şekilde olmasını sağlamaktadır. Bir diğer uygulanma nedeni ise çarpaşık ve eğri dişlerdir.

Özellikle ön dişlerde bulunan çarpalıklık ve eğrilik, emax diş kaplama işlemi sayesinde gülüş estetiğinin tekrardan kazanılmasına yardımcı olmaktadır. Bu şekilde dişlerin restorasyonu en iyi düzeyde sağlanabilmektedir.

Bunun haricinde kırık ya da ayrık dişi bulunan hastalarda da bu uygulama yapılmaktadır. Dişlerde bulunan kırıklar ve dişler arasında bulunan boşluklar bu kaplama sayesinde düzeltilebilmektedir.

Daha öncesinde kanal tedavi gibi tedavi yöntemlerine maruz kalan dişlerde de bu uygulama kullanılabilmektedir. Özellikle kanal tedavi uygulaması olan dişlerde hassasiyet daha fazla olduğu için, bu dişlerin kırılması ve çatlaması engellenmesi amacıyla kullanılmaktadır.

Bu kaplama işlemi istatistiksel olarak bakıldığında başarılı sonuçlar elde ettiği için son dönemde popüler olarak tercih edilmektedir. Bu uygulama genel olarak her birey için uygundur. Bunun yanı sıra ön dişlerinde problem yaşayan hastalarda yüksek oranda başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

Kuvvetin daha az olduğu azı dişlerde de bu uygulama kullanılmaktadır. Ayrıca yaş ilerlemesine bağlı meydana gelen dişlerinde renklenme sorunu, kanal tedavisi görmüş kişiler ve diş araları açık olan kişiler için de bu yöntem kullanılabilmektedir.

İzmir Emax diş kaplama işlemi uzman bir diş hekimi tarafından basit şekilde uygulanabilmektedir. Emax diş kaplama tedavisine başlanılmadan önce kişi ilgili diş hekimi tarafından detaylı bir ağız muayenesinden geçirilmektedir.

Ağız bölgesinde bulunan hangi dişlere düzeltme yapılacağı belirlenerek hastaya özel bir tedavi planlanmaktadır. Hastaların ağız bölgesindeki ön dişleriyle ilgili bir şikayeti varsa ve bu dişlere düzeltme işlemi yapılması gerekiyorsa hastaların Emax diş kaplama tedavisi için uygun adaylar olduğu kabul edilmektedir.

Emax diş kaplamanın estetik açıdan düzenlenmesi için eksik diş olma durumunda tercih edilmemesi söz konusu olabilir.

Emax diş kaplama tedavisinde önce hastanın dişleri fotoğraflanır ve işlem için gerekli ölçüler alınır. Ardından dişlerin üzerinde aşındırma işlemi yapılarak dişler kaplama için hazır hale getirilir.

Daha sonra hastadan alınmış olan ölçülerle uyumlu olacak şekilde Emax kaplama dişler laboratuvar ortamında hazırlanır. İşlem esnasında medikal yapıştırıcılar kullanılarak Emax kaplama dişlerin üzerine yapıştırılması sağlanır ve Emax diş kaplama tedavisi süreci bu şekilde bitmiş olur.

İzmir Emax kaplama fiyatları ile ilgili detaylı bilgi almak için doktorunuza başvurmanız gerekir. Sizin için geçerli olacak işlemler ve buna bağlı ortaya çıkacak emax kaplama ücretleri doktorun yapacağı muayenenin ardından ortaya çıkacaktır.

Diğer Diş Kaplama Çeşitleri

  • Zirkonyum Kaplama

Zirkonyum diş kaplaması, dişlerinizi kaplamak için kullanılan bir tür kaplamadır. Bu kaplama, dişlerin görünümünü ve dayanıklılığını arttırmak için yapılır ve genellikle estetik amaçlar için kullanılır. Zirkonyum, çok dayanıklı bir maddedir ve dişlerinize çok benzer bir görünüm verir. Bu nedenle, zirkonyum diş kaplaması, dişlerinizi kaplarken dişlerinizin doğal görünümünü korur. Bu kaplama dişlerinizin estetik görünümünü iyileştirebilir.

Örneğin, eğer dişlerinizin rengi beyaz değilse veya düzensiz bir şekilde dağınıksa, zirkonyum diş kaplaması kullanarak dişlerinizin görünümünü düzene sokabilirsiniz. Zirkonyum diş kaplaması, dişlerinizi kaplarken, çürükleri önler ve dişlerinizin daha dayanıklı hale gelmesini sağlar. Zirkonyum diş kaplaması, ayrıca dişlerinizin üzerinde bulunan çatlakları ve yarıkları da tamir edebilir.

  • Porselen Kaplama

Porselen diş kaplama, dişlerin üzerine uygulanan bir estetik diş tedavidir. Bu kaplama, dişlerinizin görünüşünü iyileştirir ve onları daha sağlıklı ve güçlü hale getirir. Porselen diş kaplama, dişlerin üzerine uygulanan ince bir tabakadır ve genellikle dişlerin ön yüzlerine uygulanır. Ancak, arka dişler de kaplanabilir. Porselen kaplama, dişlerin üzerine uygulandıktan sonra, dişlerin doğal görünümünü yansıtır ve kaplamanın rengi dişlerin doğal rengine uyarlanır.

Porselen diş kaplama, dişlerin çeşitli sorunlarını çözmek için kullanılabilir. Örneğin, kaplama, dişlerin rengini değiştirerek beyazlatılmasına yardımcı olabilir. Ayrıca, kaplama, dişlerin çatlamasını veya kırılmasını önleyebilir ve diş etlerinin çekilmesini önleyebilir. Porselen diş kaplama, ayrıca dişlerin şeklini veya boyutunu değiştirerek, düzgün bir görünüm sağlayabilir.

  • Lamine Diş Kaplama

Lamine diş kaplama, dişlerinizin üstüne uygulanan bir tür kaplamadır. Bu kaplama, dişlerinizin görünümünü değiştirir ve dişlerinizi korur. Lamine diş kaplamaları, dişlerinizin yüzeyine bir metal tabaka uygulanır ve üzerine porselen veya resin kaplama uygulanır. Bu kaplamalar, dişlerinizin doğal rengine benzer şekilde boyanabilir ve dişlerinizin görünümünü düzgünleştirir. Lamine diş kaplamaları ayrıca, dişlerinizin üzerinde oluşan çatlakları ve çürükleri de kapatabilir.

Lamine diş kaplamaları, dişlerinizin çeşitli nedenlerle hasar gördüğü durumlarda uygulanabilir. Örneğin, dişlerinizde renk değişikliği olmuş olabilir veya dişlerinizde çatlaklar ve çürükler oluşmuş olabilir. Lamine diş kaplamaları, dişlerinizin bu tür hasarları gizlemeye yardımcı olur ve dişlerinizin görünümünü düzgünleştirir. Lamine diş kaplamaları, diş hekiminiz tarafından uygulanır.

E-max Diş Kaplama Ücreti Kredi Kartı İle Ödenebilir mi?

İzmir E-max diş kaplama kredi kartı ile ödenip ödenemeyeceği bu işlemi uygulayan ilgili kurum ya da kişinin sunmuş olduğu ödeme seçeneklerine göre değişim gösterebilir. Bu nedenle bu işlemin kredi kartı ile ödenip ödenmeyeceği konusunda kesin bir cevap vermek pek de mümkün olmayacaktır. Ancak, günümüzde çoğu işletme ve kurum gibi genelde diş hekimleri ve diş hastaneleri de ödeme seçeneği olarak kredi kartı seçeneğini hastalara sunmaktadırlar.

Özel Hastanelerde E-max Diş Kaplama Sigorta Karşılıyor Mu?

diş tedavisini sgk ya da özel sigorta kapsar mı

İzmir E-max diş kaplama işlemini sigortanın karşılayıp karşılamayacağı bir takım değişken faktörlere göre değişim gösterebilir. Bu nedenle bu konuda kesin bir hüküm ile konuşmak doğru olmaz.

Hastanın gördüğü e-max diş kaplama işlemini, hastanın dahil olduğu sigorta kurumunun karşılaması için bu işlemin hastanın sahip olduğu sigortanın ödeme kapsamında olması gerekir. Bu da hastanın sigorta anlaşmasına göre bir hayli değişim gösterebilen bir durumdur.

Sigorta kapsamı dahilinde e-max diş kaplama işlemini yaptırabilen hastalar ücretlerini sigorta firmalarına ödetebilirler. Bunu öğrenmek için sigorta kurumları ile iletişime geçip ilgili soruları sorabilirler.

Buna ek olarak bir yandan da, sigorta hastanın e-max diş kaplama karşılıyor bile olsa işlemin yapılacak olduğu hastane, klinik ya da diş hekiminin bu sigorta kurumu ile anlaşmalı çalışabiliyor olması gerekir. Aksi takdirde sigorta kurumu ücreti ödeyemeyecek ve hastanın tüm ücreti kendi cebinden karşılaması gerekecektir.

Özel Hastanelerde E-max Diş Kaplama Ne Kadar?

Özel hastanelerde e-max diş kaplama fiyatının ne kadar olduğuna dair kesin bir ifade ile konuşmak doğru olmayacaktır. Bu, tamamen kişiye özel uygulanan ve kişiden kişiye detayları bir hayli değişebilen bir işlemdir.

Buna karşın uygulayan hastane, klinik ya da diş hekimi, yani bu gerçekleştiren ilgili kurum ya da kişi de fiyat üzerinde bir hayli belirleyici bir etkiye sahip olacaktır. Bu nedenle e-max diş kaplama işlemlerinin ücretleri konusunda kesin bir rakamdan bahsetmek mümkün değildir. Bu ücret, hastanın öncesi katılmış olduğu muayeneler sonucu ortaya çıkacaktır. Muayene sonrası ilgili kişi ya da kurum hastaya ödemesi gereken ücreti bildirecektir.

E-max Diş Kaplama Devlet Hastanesinde Yapılır Mı?

Bu işlem genelde özel klinikler ve özel hastanelerde yapılan bir işlemdir ve çoğu devlet hastanesi bu işlemi yapmaz. Buna karşın günümüzde, özellikle son 5 – 10 yıl içerisinde bazı spesifik devlet hastaneleri bu gibi işlemleri yapabilmektedir. Ancak bu devlet hastanelerinin sayıları oldukça azdır. Bu işlemi görmek isteyen kişiler genelde bir özel hastane, özel bir klinik ya da özel bir hekime başvururlar. Devlet hastanesinde bu işlemlerin yapılabilmesi bir hayli nadir rastlanır bir durumdur.